«Роль шкільного музею в військово-патріотичному виховному процесі школи»

Створення багатої, сильної і демократичної держави Україна потребує виховання у підростаючого покоління її громадян патріотичної свідомості, високої моральності, громадянської активності, поваги до історії свого народу.

Формування цих високих якостей у наших учнів має спиратися насамперед на добре знання рідного краю, його людей, їхніх звершень, адже велика Батьківщина, шляхетні громадянські чесноти починаються від рідного порога, своєї вулиці, школи, міста, краю.

Якраз вивчення історії рідного краю, «малої Батьківщини» є тією духовною стежиною, яка веде до справжнього дієвого патріотизму, здатного принести суспільству порозуміння, злагоду і консолідацію, відродження і процвітання.

Тому одним з найважливіших завдань сучасної школи є виховання в учнів високого почуття громадянина та патріота своєї Вітчизни.

Краєзнавство та шкільні музеї, як центри краєзнавчої роботи допомагають в вирішенні питань виховання громадянської позиції та патріотизму у учнів. Шкільний музей стає міцним стержнем всієї навчально-виховної роботи, широким полем творчості учнів та вчителів.

Покликання вчителів – формувати в учнів національну свідомість, почуття власної гідності, гордості за свою державу, бажання збагатити її своєю творчою працею, виховувати любов до рідного краю, бажання бути причетним до всього, що відбувається на рідній землі.

Завдання педагогів - постійно підтримувати інтерес та зацікавленість учнів, використовувати нетрадиційні методи в роботі з дітьми. Одним із яких є робота шкільного краєзнавчого музею патріотичного напрямку.

В Балаклійській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 функціонує історико-краєзнавчий музей «Моя земля- Балаклійщина».

Створенню музею передувала активна робота клубу «Пошук». Були зібрані спогади земляків – учасників війни, речі, які стали основою експозиції «Наш край у роки ІІ світової війни».

Також оформлені експозиції: «Історія школи», «Етнографічна світлиця» та «Воїни АТО – захисники України».

Учнями, під керівництвом вчителів, здійснюється пошукова, науково-дослідницька робота, масово – освітня.

Найбільш поширеною формою роботи музею є музейні екскурсії. Велику участь в підготовці та проведенні екскурсій беруть учні. Відповідальність юних екскурсоводів велика, тому один із принципів їх підбору – добровільність, почесність та бажання брати участь. Проводяться екскурсії для учнів молодшої школи.

Традиційно матеріали експозицій музею використовуються при святкуванні Дня партизанської слави, Дня вигнання нацистів з України, Дня захисника України, Дня визволення Балаклії, Дня Перемоги. Проводяться зустрічі учнів з вчителями – ветеранами школи.

Протягом багатьох років учні школи беруть активну участь у акціях «Слобожанські дзвони Перемоги», «Моя Батьківщина - Україна», філософській конференції «Пізнай себе, свій рід, свій народ».

Експозиції «Наш край у ІІ світовій війні» та «Етнографічна світлиця» розташовані в кабінеті історії, експозиція «Історія школи» у фойє школи.

Активно співпрацює шкільний музей з Балаклійським краєзнавчим музеєм.

Галерея "Історико-краєзнавчий музей «Моя земля- Балаклійщина»."

Кiлькiсть переглядiв: 79